Mierové hračky a ďalšie poviedky

Nakladatelství: Araxon

Podtitul: Výber z amerického a britského humoru začiatku 20. storočia

Autor: Barbara Nesvadbová

Rok vydání: 2019

Jazyk: sk

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Koniec 19. a začiatok 20. storočia si mnohí predstavujú ako dobu najväčších suchárov, kde heslom dňa bolo "we are not amused." Opak je však pravdou. Práve toto obdobie by niektorí označili za zlatý vek humoristickej poviedky. Spisovatelia ako Mark Twain, Jerome K. Jerome a Stephen Leacock chrlili jeden vtipnejší príbeh za druhým a mnoho z nich sa stalo vďaka nekonečným variáciám nesmrteľnými a dotýkajú sa aj nás dnes. Skúste reklamovať služby kuriéra, ktorý Vám prinesie morské prasiatko. Len tak sa započúvajte do telefonického rozhovoru, alebo vychovávajte deti podľa najnovšej príručky. Skúste sa zamyslieť, koľkými príbehmi z tohto výberu sa inšpirovali (čítaj vykradli) autori komediálnych seriálov a s pobavením zistíte, že stoja na pleciach titánov humoru, ktorých výber Vám prinášame v tejto knihe.