Mexická kuchyně podle starých receptů

Nakladatelství: Splendidum družstvo

Podtitul: 100 + 1 jednoduchých jídel

Autor: May E. Southworthová

Rok vydání: 2022

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Tato mexická kuchařka nabízí sesbírané prastaré i “novější“ 116 let staré recepty – jednoduše, zdravě, ostře, a pokud nemáte rádi ostré – tak chilli papričky, i když jde o žhavý zdroj zdraví nebo chilli prášek vynecháte a i tak si pochutnáte na skvělých polévkách, rybě, masu, slepici, zelenině, masových knedlíčkách, dezertech a dalších chutných pokrmech. Kniha je doplněna 50 fakty o mexickém jídle, které možná některé neznáte. Nechybí rajčatová dieta, kdy zhubnete 10 kg za 7 dní.

V roce 2010 byla mexická kuchyně zapsána na Seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Byla to docela velká událost, protože je jednou z osmi kuchyní uvedených na tomto elitním seznamu.