Měsíc na venkově

Nakladatelství: Volvox Globator

Autor: Joseph Lloyd Carr

Ochrana: sociální DRM

Rok vydání: 2021

Počet stran: 108

Jazyk: cs

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Ukázka: epubmobipdf2

Cena s DPH: 139 

Cena bez DPH: 126 

Objednané zboží bude nahráno v elektronické podobě na uživatelský účet Moje eKnihovna.
Platba kreditem je rychlá a bezpečná. Dobít kredit.

V hluboce básnickém románu J. L. Carra Měsíc na venkově nachází Tom Birkin po první světové válce útočiště v klidném vesnickém kostele Oxgodby, kde má restaurovat středověké nástěnné malby. Ponořen do míru a krásy venkova a neměnných rytmů života na vesnici se pokouší načerpat sílu a energii, zapomenout na prožité hrůzy a nabrat dech do nového života. Postupně prožívá pocit obnovy a víry v budoucnost. Nyní, dlouho poté, přemýšlí o plynutí času a síle umění a nachází ve svých vzpomínkách určitou útěchu pro vše, co bylo ztraceno.

Joseph Lloyd Carr (1912-1994,někdy uváděn též jako James) byl anglický spisovatel a výstředník. Narodil se v Yorkshireu do rodiny metodistů. Pracoval jako učitel, hrál fotbal, cestoval po USA, Blízkém Východě a Středomoří. Z jeho díla vybíráme A Day in Summer (1963), A Season in Sinji (1967), Harpole Report (1972), How Steeple Sinderby Wanderers Won the F.A. Cup (1975), Battle of Pollocks Crossing (1985, nominováno na Bookerovu cenu), What Hetty Did (1988), Harpole & Foxberrow General Publishers (1992).

Měsíc na venkově je jeho první knihou přeloženou do češtiny. V roce svého vydání získala cenu Guardian Fiction a byla nominována na Bookerovu cenu a v roce 1987 byla zfilmována s Kennethem Branaghem a Colinem Firthem v hlavních rolích.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Produkt nemá žádné komentáře.

Ze stejné kategorie