Nakladatelství: Triton
Podtitul: Československá historie léčebného využití LSD
Autor: Milan Hausner , Erna Segalová
Ochrana: sociální DRM
Rok vydání: 2025
Počet stran: 352
Jazyk: cs
Formát: EPUB | MOBI
Ukázka: epub
Cena s DPH: 329 Kč
Cena bez DPH: 329 Kč
Dr. Milan Hausner léčil duševně nemocné pacienty psychoterapií s využitím LSD v době, kdy byl primářem psychiatrické kliniky v Sadské u Prahy. Byl pravděpodobně jediným světovým psychiatrem, který využíval halucinogenní látky v klinické medicíně v takovém rozsahu a po takovou dobu.
Na své klinice se 112 lůžky využíval při léčbě různé dávky LSD, od 50 mikrogramů až po 400 mikrogramů, a to v rámci 60 až 90 sezení spojených s psychoterapií. Ta probíhala většinou ambulantně během víkendu. Vlastní léčba trvala 6 až 12 měsíců. Na psycholýzu velmi pozitivně reagovali zejména pacienti s různorodými neurózami, fobiemi a některými psychózami.
Publikace přináší detailní popis nejrůznějších poruch, jejich příčin i léčebného postupu, který doktor Hausner využíval. Součástí knihy jsou případové studie včetně vyjádření jednotlivých pacientů.
Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.
Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.
Komentáře
Produkt nemá žádné komentáře.