Je mi třicet a jsem single

Nakladatelství: XYZ

Autor: Ilona Kleníková

Rok vydání: 2016

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Od single nejen pro single

Být single neznamená utrácet za drahé oblečení, trávit večery v barech a noci v náručích milenců. Když je vám třicet a jste single, musíte platit nájem jen z jednoho platu a jste sama na všechny starosti i radosti. O tom, co všechno musí vytrpět, než jí Vesmír konečně pošle do cesty toho Pravého, vypráví Julie Červená s lehkostí a humorem.

Sloupky Julie Červené vycházely pět let v deníku Metro. Autorka Ilona Kleníková v nich popisovala útrapy single života, když je vám třicet a všichni kolem vás jsou šťastně zadaní. Nedává návod, jak to změnit, ale na příběhu inspirovaném vlastními zážitky ukazuje, že to možné je.

Ilona Kleníková (1979) se narodila a celý život žije v Praze. Vystudovala kulturologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a už na škole začala přispívat do novin. Píše celý svůj pracovní život a většinu té doby o flmech: sedm let ve filmovém měsíčníku Premiere, před tím kulturní rubriky v denících Slovo nebo Hospodářské noviny. Její zájem o film a příběhy ji přivedl i k překládání scénářů z angličtiny a tlumočení na place. O filmech byl také sloupek, který před deseti lety původně začala psát pro deník Metro. Později k němu přibyly sloupky o single živote, které publikovala pod pseudonymem. Z nich teď vznikla její prvotina Julie Červená: Je mi třicet a jsem single. V současné době píše o kultuře a lifestylu na volné noze a žije s manželem hudebníkem Janem Kleníkem a jejich dvouletou dcerou v Praze na Vinohradech.
Sloupky Julie Červené v Metru dále vycházejí, ale už s novými tématy...