Evoluce touhy (Strategie sexuálního chování)

Nakladatelství: Dauphin

Autor: David M. Buss

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Netradiční a přelomová monografie o lidské sexualitě z pozice evoluční psychologie. První publikace evoluční psychologie o sexuálních strategiích vycházející v češtině. Tento nový směr v psychologii se snaží rekonstruovat problémy, které museli řešit naši předkové ve svém primitivním prostředí a z těchto premis odvodit jejich současné chování.
Kniha je zvláště cenná tím, že nám pojmenovává a zpřehledňuje naše neuvědomované motivy, potřeby, postoje a následně i tužby a přání. Může nám pomoci, abychom více porozuměli různým partnerským/manželským rozporům, nevěrám, rozchodům, tahanicím o děti...
Určeno, psychologům, sociologům studentům psychlogie, biologie a příbuzných oborů především však laické veřejnosti.
Překlad Josef Hausmann
Předmluva Eduard Bakalář