Echa 2015

Nakladatelství: Institut pro studium literatury

Podtitul: Fórum pro literární vědu

Autor: Michael Špirit (ed.) , Eva Jelínková (ed.)

Ochrana: sociální DRM

Rok vydání: 2016

Počet stran: 125

Jazyk: cs

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Ukázka: epubmobipdf2

Cena s DPH: ZDARMA

Cena bez DPH: ZDARMA

Objednané zboží bude nahráno v elektronické podobě na uživatelský účet Moje eKnihovna.
Platba kreditem je rychlá a bezpečná. Dobít kredit.

Echa 2015 shrnují autorské články a recenze kriticky reflektující aktuální dění v literární vědě a spřízněných humanitních oborech, které byly v pravidelném sledu po celý rok 2015 publikovány on-line na webových stránkách Institutu pro studium literatury www.ipsl.cz. Echa IPSL usilují prohloubit nezávislou reflexi oboru a vytvořit prostor pro původní, věcné a kritické myšlení opírající se o odpovědný pramenný průzkum a nezbytnou bibliografickou, textologickou, literárněhistorickou i teoretickou práci.

Tématem jednotlivých příspěvků je nejčastěji reflexe aktuálně vydávaných publikací relevantních pro literární vědu, konstantní pozornost je věnována též edičnímu zpracování či ediční historii vydávaných textů. Echa zahrnují též nekrology a texty věnované významným výročím osobností literárního života, záběr Ech doplňuje i již tradiční rubrika Napsali, která zpřístupňuje starší texty literátů i literárních odborníků, nově edičně připravené a komentované.

Elektronická kniha Echa 2015 přináší vedle publikovaných textů soupis recenzovaných knih a dalších témat příspěvků, seznam autorů Ech včetně krátkých biogramů a jmenný heslář.

Můžeme Vám poradit?

Pokud jste nenašli všechny informace v popisu produktu, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Komentovat produkty smějí pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Produkt nemá žádné komentáře.

Ze stejné kategorie