Bůh je z Brna

Autor: Jiří Kamen , Karel Fuksa

Rok vydání: 2022

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Životní příběh brněnského barda, přítele Arnošta Goldflama, Jana Nováka, Franty Kocourka či Rudyho Kovandy, televizního režiséra, tvůrce skleněných objektů, malíře, vynikajícího sportovce, v jehož rodině najdeme komunisty, vojáky wehrmachtu, židy, legionáře i zednáře. Čelný představitel brněnské bohémy, která podle Fuksy popíjela spíše limo než pivo, vypráví o svém životě jako Čechov i Fellini, košaté i košilaté historky jako vystřižené z Tanečních hodin pro starší a pokročilé Bohumila Hrabala. V jeho líčení se zhmotňuje nejen obraz kulturního a společenského života v Brně, ale dozvíme se také, proč se s ním přátelí Milan Kundera, proč nad jeho hrobem bude řečnit Arnošt Goldflam nebo Miloš Štědroň, nebo kdo je pravým brněnským bohem. K rodinným přátelům, o nichž v knize vypráví, patřili mimo jiné Josef Kainar, František Vláčil, Ivan Blatný, hrabě Haugwitz...