Kepler Lars

Kepler Lars
ŽánrRomány
Rok narození1966

Životopis Kepler Lars

Lars Kepler je vlastně tým autorů. Jde o pseudonym, za kterým se skrývá Alexandra Coelho Ahndorilová (1966) a Alexander Ahndoril (1967), manželská dvojice zavedených švédských autorů. Oba mají rádi thrillery a rozhodli se společně napsat knihu, která by nebyla ovlivněna tvorbou spojovanou s jejich jmény. Chtějí do žánru vnést nové prvky inspirované filmem, nové charakterové typy a zápletky. To bude i nadále cílem románové řady podepsané jménem Lars Kepler.

Pseudonym Lars Kepler není náhodný. Jméno astronoma Jana Keplera je pro autory synonymem objevovní nového a Lars je zkratkou jejich kolegy spisovatele Stiega Larssonašvédský

Alexander Ahndoril je prozaik a dramatik, jeden z nejmladších a nejslavnějších spisovatelů Švédska, je autorem osmi románů a patnáct her.
Narodil se ve Stockholmu 1967, studoval film, náboženství a filozofii na univerzitě ve Stockholmu. Debutoval jako romanopisec v roce 1989 (Den Akta kvinnan). Po druhém románu (Om hjärtat är vidrigt) začal pracovat na plný úvazek jako spisovatel. Je ženatý se spisovatelkou Alexandrou Coelho Ahndorilovou, mají tři dcery.


eKnihy Lars Kepler