Astrofyzika pro lidi ve spěchu

Nakladatelství: Jota

Autor: Neil deGrasse Tyson

Rok vydání: 2020

Formát: EPUB | MOBI

Co je to prostor a čas? V jakém smyslu jsme my součástí vesmíru? V jakém smyslu je vesmír součástí nás samých? Odborníkem na všechny tyto nutkavé otázky je uznávaný astrofyzik a autor mnoha bestsellerů Neil deGrasse Tyson.

Čas zabývat se úvahami o kosmu má v dnešní době málokdo. Pro nás ostatní je ideální právě tato stručná a srozumitelná kniha plná Tysonova osobitého humoru, jejíž lehce stravitelné kapitoly se dají konzumovat bez ohledu na čas a místo, kde se právě nacházíte.

Ať už si ji otevřete u ranní kávy nebo cestou v autobusu, letadle či vlaku s knihou Astrofyzika pro lidi ve spěchu snadno porozumíte všem základním otázkám vesmíru, od teorie velkého třesku po černé díry, od kvarků po kvantovou mechaniku, od objevování planet po hledání života ve vesmíru.

Astrofyzika pro lidi ve spěchu je určena všem, kdo nemají čas probírat se tlustými knihami, přesto však touží porozumět vesmíru.

Neil deGrasse Tyson je jedním z nejznámějších vědců současnosti. Je astrofyzikem při Americkém přírodovědném muzeu a ředitelem světoznámého Haydenova planetária, moderátorem rádia a TV pořadu StarTalk. Namluvil komentář k ceněnému seriálu National Geographic Cosmos. Několikrát si sám sebe zahrál v seriálu Teorie Velkého třesku. Objevil se v seznamu sta nejvlivnějších lidí časopisu Time.  Jako neúnavný popularizátor vědy je také oceňovaným autorem několika knih. Žije v New Yorku.