Aru Šah a koniec času

Rok vydání: 2019

Jazyk: sk

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Dvanásťročná Aru má vo zvyku trošičku si prikrášľovať pravdu. Možno si aj občas vymýšľať. No, vlastne svojim spolužiakom v škole klame, ako keď sa práši. O svojich výletoch po svete, o luxusnom bývaní, o aute so šoférom, o exotických jedlách... Veď čo jej zostáva, ak chce medzi nimi obstáť? V skutočnosti žije v malom byte v budove Múzea starého indického umenia a kultúry, kde jej mama pracuje ako kurátorka. Aru pozná všetky exponáty ako vlastné topánky, až na záhadnú a „prekliatu“ lampu, ktorú má prísne zakázané rozsvecovať. Lenže keď má príležitosť blysnúť sa pred spolužiakmi... Kto mohol tušiť, aké nepredstaviteľné a strašné veci sa začnú diať? Príbeh mladej americkej spisovateľky Roshan Chokshi vychádza pod záštitou bestsellerového autora Ricka Riordana, ktorý sa o ňom v predslove knihy vyjadril slovami plnými chvály: „Páni, škoda, že som túto knihu nenapísal ja!“