Výzkum ukázal, že o eknihy je značný zájem

5.7.2018

Zájem o elektronické knihy se sice postupem času značně zvyšuje, ale zájem o tištěné knihy je stále značně velký. Přesto nedávné výzkumy ukázaly, že více než třetina čtenářů čte knihy v podobě elektronické. Využívají k tomu zejména počítač, notebook či stolní zařízení nebo notebook.

Velice příznivou zprávou pro modernizaci dnešní doby je, že velká část čtenářů se vůbec nebrání elektronickým knihám, jedná se zejména o čtenáře, kteří přečtou alespň jednu knihu za rok. Špatnou zprávou však zůstává fakt, že tištěných knih by bylo ochotno se vzdát jenom 13 % všech dotázaných.

Jedná se o výzkum společnost Nielsen Admosphere, který byl realizován společně s Národní knihovnou. Elektronické knihy dle výzkumu nejvíce vyhovují mladým čtenářům do 24 let věku. Současně se obliba elektronických knih zvyšuje s rostoucím vzděláním. Zajímavou informací však zůstává, že více než 90 % čtenářů si knihy stahuje volně z internetu, někteří je dostávají darem, jiní kupují nebo rovnou zapůjčují díky elektronickým knihovnám.

Výzkum ukázal, že o eknihy je značný zájem