Nakladatelství Academia vydalo knihu Rudá samba

3.9.2020

S knihami o činnosti tajných služeb, jež vždy přitahovala pozornost široké veřejnosti, se po pádu železné opony v zemích bývalého východního bloku roztrhl pytel. Je to přirozené, jelikož o jejich fungování se zájemci dosud dozvídali maximálně tehdy, když nějaký špión, jako například Josef Frolík, utekl na Západ a vydal o nich svědectví, jež ovšem zdaleka ne vždy bylo možno brát za bernou minci

Dominik Stroukal představil novou knihu

2.9.2020

Pravděpodobně jste o ní už slyšeli. Jakási temná a tajemná strana internetu, několikanásobně větší než ta klasická a plná černých trhů, nájemných vrahů na objednávku, zbraní, drog a hackerů. Prostě něco, od čeho by se měl každý rozumný uživatel internetu držet dál.

Jan Horníček se stal vítězem 25. ročníku Literární ceny s knihou Čarostřelec

2.9.2020

Jan Horníček se svou knihou Čarostřelec se ve středu stal vítězem 25. ročníku Literární ceny Knižního klubu. Jeho rukopis se prosadil v konkurenci osmdesáti šesti zaslaných prací. Vítězné dílo bylo slavnostně vyhlášeno v Kaiserštejnském paláci na pražské Malé Straně.

Ceny Jiřího Ortena 2020 a autorské čtení nominovaných autorů

1.9.2020

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN)  zve na slavnostní vyhlášení výsledků 33. ročníku Ceny Jiřího Ortena, kde budou oceněny nejlepší literární počiny mladých talentovaných autorů do 30 let, jež vyšly v roce 2019.

RECENZE: Nová kniha Eleny Ferrante je román pro teenagery

1.9.2020

Novinka záhadné italské autorky (nebo autora) píšící pod pseudonymem Elena Ferrante se dnes objeví na pultech českých knihkupectví. Kniha s názvem Prolhaný život dospělých vychází pět let po čtvrtém a posledním dílu veleúspěšné Neapolské ságy, která si získala obdivovatele v celém světě. Oprávněně proto vzbuzuje očekávání.

Knihou roku se stal životopis o Žižkovi

31.8.2020

Knihou roku a hlavním vítězem výročních knižních cen Magnesia Litera se v pondělí stala životopisná publikace o Janu Žižkovi od historika Petra Čorneje. Titul Jan Žižka: Život a doba husitského válečníka zvítězil i v kategorii Litera za naučnou literaturu. Literu za prózu získal Jiří Kratochvil za román Liška v dámu. Ceny, které chtějí popularizovat kvalitní literaturu, se v pondělí předávaly v náhradním termínu na Nové scéně Národního divadla.

Casanova jako správce knihovny u Valdštejnů v Duchcově

21.8.2020

Milovník, špión, dobrodruh. Kombinace těchto tří slov navede mnohé čtenáře neomylně na jednu z nejslavnějších postav osmnáctého století Giacoma Casanovu. S profesí knihovníka na českém panství rodu Valdštejnů v Duchcově si ho však nejspíš spojí málokdo.

Oblíbenost detektivek s Harrym Holem neklesá, z autora je multimilionář

20.8.2020

Nejprodávanější norský autor současnosti Jo Nesbø je milionářem. Jen loňský prodej knih mu zajistil 5,1 milionu dolarů, v přepočtu 111 milionů korun. Ukazuje to, že oblíbenost detektivek s Harrym Holem přetrvává už osm let.

Historická knihovna v premonstrátském klášteře Nová říše

19.8.2020

Asi deset kilometrů od Telče se nachází premonstrátský klášter, který byl založen roku 1211 jako ženský, ale později se přeměnil na mužský klášter. Zvláště hodnotná je tamní knihovna s 15 tisíci svazky. Základy dnešní knihovny byly položeny až po přeměně ženského kláštera v klášter mužský (1641).

Motivační kniha Hlavně v pohodě aneb jak to v práci zvládnout

18.8.2020

Jak správně komunikovat? Jak pracovat v týmu? Kdy s emocemi ven a kdy naopak raději držet jazyk za zuby? Zkušené profesionálky Liz Fosslien a Mollie West Duffy radí všem především klidný přístup: „Hlavně v pohodě.“