Aktuality

Aktuálně: otevírání muzeí bude komplikované a některá ani neotevřou

Aktuálně: otevírání muzeí bude komplikované a některá ani neotevřou

28.5.2020

V rámci květnového rozvolňování v souvislosti s pandemií Covid-19 se začínají opět otevírat muzea, ale jejich otevření bude velice komplikované. Vzhledem k pandemii koronavirus bylo uzavřeno asi 85 000 zařízení, což představuje asi 90 % muzeí z celého světa. Bohužel opět neotevře asi 13 % muzeí.  

 


Máme pro vás tip na domácí kosmetiku

Máme pro vás tip na domácí kosmetiku

27.5.2020

Kosmetika má mnoho podob, jelikož se týká celého těla člověka. Péče v oboru kosmetiky se týká hlavně vlasů, obličeje, nehtů a kůže. Kosmetika by měla znamenat blaho pro každé tělo, ovšem platí, že každá kosmetika tělu prostě nesvědčí. I děti mají jemnou kůži a potřebují jemné kosmetické prostředky. Ale bohužel nemusejí být tyto procedury úplně levnou záležitostí, proto vám přinášíme několik zaručených rad a návodů ve formě elektronických knih.


Návrat do škol: Ano nebo ne?

Návrat do škol: Ano nebo ne?

26.5.2020

Vzdělávání je velice důležitá věc, ale do jaké míry je třeba je naplňovat, když hrozí nákaza nemalých rozměrů? Touto otázkou se zaobírala také vláda a další zainteresované strany. Nakonec v pondělí 25. května přece jenom nastal dlouho očekávaný den návratu do škol pro všechny žáky prvního stupně. Tyto děti byly více než dva a půl měsíce v domácím prostředí, kde probíhala distanční výuka. Byl to tedy skutečně správný krok?


Tipy: Zdraví v době koronaviru

Tipy: Zdraví v době koronaviru

25.5.2020

Zdraví je důležité, zejména v době současné pandemie. Každý by měl pečovat o své tělo, ať už je zdravý nebo se cítí nemocně. K tomuto činu můžeme přistoupit různými způsoby. V dnešní době je velice moderní alternativní medicína a léčitelství.


Dovolená: Letos raději jenom po Česku…

Dovolená: Letos raději jenom po Česku…

24.5.2020

Blíží se léto a čas dovolených, bohužel v tomto roce nastala kvůli pandemii zvláštní situace. Mnoho z nás přemýšlí, jak vyřešit otázku dovolené. Zásadní otázka přitom zní, zdali jet do zahraničí nebo raději zůstat v blízkosti domova.


Věděli o koronaviru už v roce 1989?

Věděli o koronaviru už v roce 1989?

22.5.2020

Pandemie, která od základů změnila naše životy, možná není žádnou novinkou. Spisovatel Dean Koontz o tomto „novodobém“ viru napsal knihu již v roce 1989. Kniha s názvem The Eyes of Darkness v překladu „Oči temnoty“ pojednává o viru Wu-chan-400, jež byl uměle vyroben vládou v Číně.


Online přednášky budou pokračovat i přes rozvolňování

Online přednášky budou pokračovat i přes rozvolňování

20.5.2020

Koronavirus pro školy znamenal jednu zcela zásadní věc, podnítil školy k práci s online materiály a zavedl online přednášky. Ačkoliv je nouzový stav u konce, některé školy se rozhodly ve své online výuce zcela dobrovolně pokračovat, a to je samozřejmě jenom dobře. Příkladem je proslulá Cambridgeská univerzita. Stejně tak se stávají zachovalým pravidlem také online zdroje a materiály přístupné z domova studentů. 


Nouzový stav je u konce, co to pro nás znamená?

Nouzový stav je u konce, co to pro nás znamená?

18.5.2020

Na první pohled by se mohlo zdát, že nouzový režim je u konce, a že se všechno vrátí do „normálního“ života, ale ono to tak úplně není. Co tedy vlastně konec nouzového stavu přinese?

Od pondělí končí nouzový stav, ale většina opatření bude stále platit. Tak například do obchodů a provozoven stále s rouškou a dvoumetrovým odstupem. Posezení na zahrádkách opět s určitým odstupem. Sundat roušku si lidé mohou pouze při konzumaci jídla a pití.


Mike Ryan nevěří v konec koronaviru

Mike Ryan nevěří v konec koronaviru

16.5.2020

Krizový expert Světové zdravotnické organizace, Mike Ryan, nedávno uvedl, že koronaviru se jen těžko zbavíme, konkrétně zmiňuje, že už tu s námi může být napořád.


Tipy na zlepšení fungování paměti

Tipy na zlepšení fungování paměti

14.5.2020

Stává se vám občas, že na něco zapomínáte? Třeba kam jste položili klíče, kde máte peněženku, jaké je vaše nové telefonní číslo nebo jak se jmenuje váš nový klient?  Při přednášce či poradě nejste schopni se soustředit? Myšlenky odbíhají a mozek nepracuje, jak by měl?  Ať už jde o maličkosti či velké věci, pravděpodobně není něco v pořádku.