Nové knihy obohatí předvánoční knižní trh

20.11.2020

Nápad přeložit známou knihu Malý princ do brněnského hantecu jako Malého principála posouvá původní text do originálních dimenzí. Kromě toho se mohou čtenáři kochat hororovými příběhy od Karla Jaromíra Erbena (doprovázené ilustracemi Míly Fürstové), zasmát se nad kreslenými vtipy Petra Urbana, či se zamyslet nad texty Johna Lennona. Audiokniha Srdce zlomený přináší vzpomínky hudebníka a novináře Ondřeje Hejmy.

Google podepsal dohodu o autorských právech se 6-ti francouzskými deníky

19.11.2020

Google podepsal se šesti francouzskými deníky dohodu o autorských právech. Je mezi nimi mimo jiné Le Figaro, které stálo u zrodu seriózní francouzské internetové žurnalistiky, nebo slavný levicový deník Le Monde.

Cena vydražené knihy 232 mil Kč

19.10.2020

Je raritním kouskem, svatým grálem literatury, lidské kultury vůbec. A aukce Prvního folia s šestatřiceti hrami Williama Shakespeara to potvrdila, vynesla přes 232 milionů korun, a to je vůbec nejvyšší vydražená částka za literární dílo v dějinách. „Aukce často vedou k předražení, tato však nikoli,“ komentoval astronomický obnos magazín Observer.

Vychází překlad knihy Tatra: Odkaz Hanse Ledwinky

29.9.2020

Vychází unikátní, do češtiny přeložená publikace Tatra: Odkaz Hanse Ledwinky. Díky anglickému originálu ze začátku 90. let se mohli fanoušci techniky za bývalou železnou oponou poprvé podrobněji dozvědět o historii a odkazu jedné z nejvýraznějších automobilek světa. Modely Tatra mají ohromnou cenu nejen na domácí půdě, ale především v zahraničí.

VLM upevnila svou pozici na trhu i v době koronavirové karantény

21.9.2020

Aktuální výsledky z průzkumů o návštěvnosti webů a čtenosti novin a časopisů potvrdily silnou pozici skupiny VLM na mediálním trhu a oblíbenost jejích produktů. V mnohých případech totiž zaznamenaly výrazný nárůst i oproti konkurenci. Mediální skupina VLTAVA LABE MEDIA (dále jen „VLM“) si díky posledním výsledkům z průzkumu čtenosti Mediaprojekt, které zmapoval čtenost novin a časopisů za 1. pololetí tohoto roku, potvrdila oblíbenost svých titulů.

Korporace těží z práce autorů

16.9.2020

Nestává se často, aby evropská směrnice vyhnala lidi na demonstrace napříč celým kontinentem. U reformy autorského práva se její odpůrci obávali ztráty svobody na internetu. V září plánuje ministerstvo kultury přinést do vlády návrh novely autorského zákona a návrh novely občanského zákoníku, vše v návaznosti na nové předpisy EU.

Kniha o české divadelní fotografii

14.9.2020

Institut umění – Divadelní ústav (IDU) připravil novou edici zaměřenou na českou divadelní fotografii. Vycházet začne na podzim a každá publikace se zaměří vždy jen na jednoho autora. První titul zasvětí do tvorby klasika české portrétní fotografie Václava Chocholy

Písnička na podporu čtení dětem

10.9.2020

Organizace Celé Česko čte dětem připravuje v rámci letošního jubilejního 10. Týdne čtení dětem oslavnou pohádkovou písničku, která už brzy rozezní celé Česko. Pochází z pera textaře, skladatele a baviče Jiřího Krhuta a 14. září ji v ostravském studiu Českého rozhlasu a v nahrávacím studiu v Praze nazpívají přední čeští interpreti jako David Stypka, Mirai Navrátil, Petr Bende, Eva Dřízgová, Hana Fialová či Richard Krajčo.

Manga - japonský komiks

10.9.2020

Typicky japonské komiksy manga jsou známé po celém světě. Spousta lidí však stále žije v mylné představě, že jde o zábavu pouze pro dospívající kluky. V Japonsku ale kouzlu mangy podléhají čtenáři napříč generacemi, muži i ženy, neboť manga je opravdu pro všechny. Nevěříte?

Knihy, které doporučují přečíst bankéři a finančníci

8.9.2020

V tomto článku přinášíme knihy, které doporučují přečíst bankéři a finančníci. Peníze a finanční gramotnost nás provází na každém kroku, proto bychom se neměli vyhýbat čtení i méně populární literatury. Nemusíme vše studovat do nejmenších detailů, ale minimálně si udělat přehled, jak svět financí funguje.