Tři recepty na přípravu marinovaného kapra

10.12.2019

Nabízíme tři recepty na přípravu marinovaného kapra. Recepty jsou z knihy Jihočeský kapr v naší a zahraniční kuchyni r. v 1979. Autor Vilém Vrabec. Kapr marinovaný po třeboňsku, po orientálsku a po zahradnicku.

Čtenářská gramotnost nejhorší v ústeckém a jihomoravském kraji

9.12.2019

Rozdíly nepanují jen mezi lepšími a horšími školami, ale stále i mezi kraji. Ať vyrazíte z Prahy kterýmkoliv směrem, výsledky žáků se zhorší. V Česku totiž více než v jiných vyspělých zemích závisí úspěch ve škole na rodinném zázemí.

Nejprodávanější tištěné knihy - 47 týden

29.11.2019

Žebříček - nejprodávanější tištěné knihy - 47 týden 18. 11. až 24. 11. 2019, sestaven z dat vybraných knihkupců.

Program Acer Innovative School podpoří školy v jejich cestě k digitální transformaci

28.11.2019

Acer for Education obnovuje program Innovative School pro rok 2020 a setká se na Teachers Advisory Council se školami, které se tohoto programu účastní. Bude se jednat to dvoudenní akci, která spojí učitele z celé oblasti EMEA, poskytne jim příležitost sdílet své nápady a dozvědět se, jak mohou technologie pomoci zlepšit výsledky učení.

Ústav pro českou literaturu AV ČR ve spolupráci s nakladatelstvím Host představují šestý svazek Tváře české literatury

26.11.2019

V roce 2019 jako dosud poslední svazek edice vyšla monografie Petra Hrušky, Daleko do ničeho: Básník Ivan Wernisch.

Proběhla aukce knihy z roku 1462, prodejní cena činí téměř 27 mil. Kč

25.11.2019

V Hamburku byla vydržena kniha za 1 mil. eur. Bible z roku 1462. Dvousvazkovou Bibli z roku 1462, pravděpodobně vytištěnou tiskařským lisem vynálezce knihtisku Johannese Gutenberga získal v aukci soukromý švýcarský sběratel.

Vychází kniha k sametové revoluci Startky bez filtru a pivo do džbánku

14.11.2019

Ke třicátému výročí Sametové revoluce vychází kniha Startky bez filtru a pivo do džbánku. Autorkou je Jana Klimešová, která žije v Irsku. Tato dvougenerační retro kniha vypráví příběh, který mnozí jistě zažili. Knihu vydává nakladatelství Petrklíč

Třídenní festival The Prague Education Festival

13.11.2019

Už tento čtvrtek začne v Praze třídenní festival The Prague Education Festival, který nemá v Česku obdoby. Stovky učitelů a dalších odborníků budou hovořit o zajímavých projektech v českém i zahraničním vzdělávání. Na programu bude vedle přednášek dost prostoru na debaty. Festival je však určen i pro školní třídy a rodiče s dětmi, pro které je připravena řada akcí.

Nejoblíbenější dětská jména

11.11.2019

Jak se za posledních 30 let měnila obliba křestních jmen? Rodiče jsou při výběru jmen pro své syny konzervativní, více se projevuje dědění, u dcer jsou naopak kreativnější.

V domácích knihovnách je v průměru 253 knih

7.11.2019

Letos v létě uplynulo přesně 100 let od schválení 1. knihovnického zákona, knihy se tak staly dostupné širokým vrstvám obyvatelstva. Zákon zavedl „povinnost zřídit knihovnu v každé obci a menšinová knihovna tam, kde bylo jinonárodní obyvatelstvo.“ A 5. listopadu 2019 to bylo sto let od vydání Nařízení vlády republiky Československé, které definovalo, že účelem veřejné knihovny