Podívejte se, co všechno lze číst za pomoci čtečky

25.8.2017

Čtečka knih je neskutečné zařízení 21. století, které by měli využívat všichni čtenáři. Nejenom, že je lehké, přenosné a zcela libovolně nastavitelné, zejména je značně variabilní a v žádném případě se netýká pouze knih. Naopak si můžete na čtečce přečíst, co vás napadne. Nevěříte? Pojďte se s námi podívat, jak čtečku knih co nejefektivněji využít.

V první fázi je vhodné podotknout, že čtečka knih není určena pouze pro četbu českých autorů, ale zejména je vhodná, pokud máte v plánu číst knihy v cizích jazycích, právě v takovém případě jsou vaše knižní nabídky totiž zcela neomezené a na internetu je takových knih skutečně spousta.

Současně existuje mnoho portálů, které nabízejí elektronické knihy zdarma nebo za poplatek, záleží na tom, o jakou knihu se jedná. V současné době můžete navštívit například portál www.eknihovna.cz nebo www.ereading.cz a najít svoji oblíbenou četbu od klasiky až po moderní a novodobou četbu.

Současně však nemusíte číst pouze knihy na své čtečce, ale můžete se uchýlit též k elektronickému čtení periodik, a to různých magazínů a novin. Aby toho nebylo málo, existují také elektronické mapy, které lze jednoduše stáhnout do vaší čtečky nebo můžete navštívit diskuzní fórum, které vaši práci ulehčí.

Pokud se však řadíte mezi úplně začátečníky, bude lepší se nejdříve seznámit s četbou klasických knih a až poté se pustit do elektronických novin.