24 hodín v starovekej Číne

Nakladatelství: Eastone Books

Podtitul: Jeden deň v živote ľudí, ktorí tam žili

Autor: Yijie Zhuang

Rok vydání: 2021

Jazyk: sk

Formát: EPUB | MOBI | PDF2

Vydajme sa späť do roku 17 nášho letopočtu, do obdobia vlády cisára Manga, éry plnej nielen inovácií a prudkých zmien, ale aj konfliktov a protikladov. No hoci sa kultúra tejto doby od ostatných veľkolepých antických civilizácií v mnohom líšila, obyvatelia starovekej Číny stáli pred rovnakými problémami ako všetci ľudia od počiatku ľudstva: ako si zarobiť na živobytie, zvládať podmienky v práci, viesť domácnosť... Ľudia v tejto ére sa však museli zaoberať aj tým, aby mali peniaze na podplatenie inšpektora, vyhli sa zrážkam so strážnikmi svojvoľne zneužívajúcimi svoje postavenie a zároveň ochránili svoj dom pred lúpežnými Hunmi. Spoznajte skutočnú starovekú Čínu počas fascinujúcich 24 hodín v živote ľudí, ktorí tam žili. V príbehoch bežných občanov, medzi ktorých patria lekár, učiteľ, väzeň, roľník či hrnčiar, pred nami ožije táto staroveká civilizácia.