Vyhledávání e-knihy

  1. pomocí menu
  2. pomocí vyhledávacího formuláře
  1. Vyhledávání pomocí menu

e-Knihy na serveru eKnihovna můžete vyhledávat pomocí hlavní nabídky menu:

  • beletrie
  • odborná literatura
  • bestsellery
  • eknihy zdarma

První tři kategorie se dále dělí na podkategorie. Tento způsob vyhledávání je určen pro žánrové a oborové vyhledávání. Najetím kurzoru na menu se automaticky bez nutnosti klikání otevře vyklápěcí okno. V odkazu beletrie můžete otevřít nabídku eknih pro dospělé, děti a mládež, populárně naučnou. Jednoltivé kategorie se dále mohou dělit na další podkategorie. Výběr se provádí postupným přejížděním kurzoru myši. Kliknutím na kategorii nebo podkategorii otevřeme katalog e-knih.

V seznamech katalogu e-knih je u každé e-knihy zobrazen obrázek (obálka, ilustrace, autor, ikona), název a stručná anotace. Pro zjištění více informací o jednotlivé e-knize je potřeba kliknout na název. viz. Detail eknihy.   

Obrázek: Náhled stránky - rozbalovací menu na hlavní straně

náhled na menu stránky eKnihovna

Vyhledávání e-knihy pomocí formuláře

Dalším způsobem vyhedávání e-knih na serveru eKnihovna.cz je prostřednictvím formuláře se třemi různými parametry - autor, název a libovolné slovo (fulltext). Doporučujeme pro rychlé hledání zvolit pouze jeden parametr. Formulář pro vyhledávání je umístěn na hlavní straně (homepage) v pravé horní části označen ikonkou lupy, pod oknem "Nákupní košík".

Obrázek: Náhled stránky - rozbalovací vyhladávací formulář na hlavní straně

náhled na vyhledávací formulář eknihovna

Příklad: Vyhledávání pomocí názvu e-knihy. Hledáme e-knihu Babička od Boženy Němcové. Klikneme kurzorem myši vpravo nahoře na slovo "Vyhledávání". Otevře se nám formulář s třemi parametry - okny pro vepsáni hledaného slova. Do pole "Název knihy" napíšeme slovo "Babička" a klikneme na červené tlačítko "Vyhledat". Otevře se nová stránka, kde je již formulář pro vyhledávání otevřen a hned pod ním jsou vyhledané e-knihy, které mají ve svém názvu slovo "Babička". Hned jako první je v seznamu námi hledaná e-kniha Babička od Boženy Němcové.

Obrázek: Katlog - výsledek vyhledání e-knihy Babička od Božený Němcové

Náhled strany na vyhledávání eknihy na eKnihovna.cz

 

Pomohla vám tato nápověda?

Napište nám náměty na zlepšení, nebo pokračujte na Časté dotazy

eKnihy zdarma pro registrované majitele čteček Kindle