eKnihy

Pojmem ekniha se označuje digitální podoba tištěné knihy, kterou si můžete přečíst na svém notebooku, tabletu nebo chytrém telefonu. Pro pohodlné a kvalitní čtení slouží čtečka eknih, speciální zařízení určené výhradně k četbě zdigitalizovaných titulů. V kapitole Jak číst eknihy se dozvíte odpovědi na základní otázky týkající se stahování a čtení eknih.

Elektronické knihy a jejich využití

Eknihy jsou považovány za alternativu běžných tištěných knih hned z několika důvodů. Jejich uživatelé vítají především příznivější ceny knih a kapacitu a váhu čtečky. Knihy v elektronické podobě jsou ideálním partnerem na cesty. Do letadla, vlaku i městské hromadné dopravy si sebou najednou můžete vzít klidně sto titulů. S čtečkou se můžete vždy až na poslední chvíli rozhodnout, co budete právě číst. Více se o nových technologiích dočtete v kapitole Čtečky eknih.

Stejně jako tištěné knihy, mají i eknihy své nakladatele a knihkupce. Prodejny s elektronickými knihami najdete na internetu. Jedním z příkladů online obchodu je eKnihovna.cz. Zde najdete celou řadu nejnovějších digitálních titulů i knihy patřící k tomu nejlepšímu z české a světové literatury. Speciální sekcí jsou eknihy zdarma, které jsou k dispozici k volnému stažení. Online obchod eKnihovna.cz nabízí více jak přes 250 eknih zdarma ke stažení do vašeho čtecího zařízení.

eKnihy zdarma dostupné na eKNIHOVNA.cz

eKnihy zdarma pro registrované majitele čteček Kindle