Zajděte za kulturou do Národní knihovny ČR

10.4.2016

Národní knihovna České republiky neslouží pouze k vypůjčení tištěné nebo elektronické knihy či audioknihy, ale je určena také milovníkům kultury, přednáškových akcí a exkurzí. Na začátek jara si knihovna připravila bohatý program, který zahrnuje výstavu s názvem Knihy znovu nalezené, která probíhá od 31. 3 do 21. 5. 2016 a čtenáři se zde dozví mnoho informací o různých starých dokumentech a jejich sáhodlouhém a zajímavém osudu.

Od 14. dubna 2016 bude zájemcům zpřístupněna také výstava na téma Mozartových oslav v Praze, která ukáže, jak Pražané obdivovali Mozarta a vše bude probíhat za doprovodu unikátních archiválií mozartovi práce z fondu hudebního oddělení.

Pro milovníky hudby a koncertů si Národní knihovna České republiky připravila několik zajímavých koncertů, které se odehrají v prostorách Zrcadlové kaple Klementina v měsíci dubnu. Pokud vás klasická vážná hudba v dnešní době Hip Hopu oslovuje, můžete se těšit na Čtyři roční období od Vivaldiho, duchodní hudbu nebo klasiku.

P. Kliment, redakce eKNIHOVNA