Knihobudka nebo rovnou pojízdná knihovna?

3.9.2018

Knihobudky už každý zná, proto vám představujeme také pojízdné knihovny, které nabízejí poněkud rozsáhlější výběr knih a jedná se o dokonalé oddělení mobilních služeb. Pojízdné knihovny vznikly již v roce 2009 a v současné době jsou k nabídce dva takzvané bibliobusy, které objíždění Prahu. Již mají 19 pevných stanovišť, kam pravidelně míří.

Autogramiáda Miroslava Macka se blíží

1.9.2018

Kdo by neznal Miroslava Macka? Právě on opět chystá další autogramiádu a to přímo v brněnské Olympii. Autogramiáda se bude týkat knihy Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle.

Knižní novinky na e-knihovně

28.8.2018

Elektronické knihy jsou čím dál tím více dostupnější a hlavně jich nustále přibývá. Každým dnem se objevují nové a nové elektronické knihy a díky nim si můžete zpříjemnit například cestu autem, vlakem či cestu autobusem. Do své čtečky je jednoduše stáhnete a můžete kdykoliv číst.

Knihobudky: fenomén České republiky

25.8.2018

Stejně tak jako se měníme my a naše očekávání, mění se i svět knih. Zejména v tom pojetí, že tištěné knihy pomalu překonávají knihy elektronické, takzvané e-knihy, a do popředí celého knižního dění se dostávají knihobudky, které jsou dnes už skoro všude. Díky nim je nabízen lepší přístup ke knihám zejména mladým lidem.

Vernisáž: vzpomínky na Pražské jaro

20.8.2018

Renomovaný fotograf Paul F. Goldsmithe bude již 21. srpna osobně provázet zájemce svými unikátními fotografiemi a vzpomínkami na Pražské jaro. Celá acke se uskuteční do 19.00 do 21.00 hodin v Americkém centru v Praze a událost má za cíl připomenout si události z roku 1968, kdy byl autor této výstavy pouhých studentem a doslova se probudil do sovětské invaze.

Bestsellery na léto

19.8.2018

Letní počasí je tu stále s námi a proto přicházíme s absolutními bestsellery, které vás dostanou do té pravé stále dovolenkové nálady. Zpříjemněte si s těmito nejprodávanějšími knihami konec léta a uvidíte, že do práce se vám bude nastupovat mnohem lépe. Doporučujeme vám proto následující četbu.

Budujeme čtecí návyky u dětí i dospělých

16.8.2018

Bezpochyby jsme národ, který čte rád, ovšem čtecí návyky je i přesto nutné stále budovat a to zejména u dětí. Čtecí návyky přitom tvoří důležitou součást našeho života a měli bychom se jim plně věnovat. Tak například čtecí návyky by měli obnášet určité místo na čtení, vhodné založení knih nebo třeba pozadí, které se ke čtení knihy hodí.

Čteme dětem o prázdninách

10.8.2018

Prázdniny jsou časem, kdy děti nemusí chodit do školky ani do školy a rodiče s nimi mohou trávit více času. Tedy alespoň v případě, že mají dostatek dovolené a dokážou pokrýt celé dva měsíce prázdnin dětí. Ačkoliv se však jedná o čas prázdnin, rodiče by v žádném případě neměli zahálet a své ratolesti by měli dokázat zaujmout také čtením knih, nejenom aktivitami, které jsou pro léto zcela typické.

Kniha měsíce srpna vás zve do lesa na houby

6.8.2018

Sběr hub a chození po lese je pro mnohé z nás skutečným zážitkem. Zvlášť, pokud žijete ve městě nebo se kvůli vytíženosti v práci jen tak do lesa či do přírody nedostanete. Proto si pro vás autoři připravili knihu, která vás skutečně lesem provede a ukáže vám, jak správně houby sbírat a hlavně, které houby vůbec sbírat.

Vůně knih – přežitek nebo kulturní dědictví?

3.8.2018

Technologický pokrok je nezastavitelný, častokrát však může znamenat rozpor mezi tradicí a moderním světem. Děje se tak i ve svět knih, kde čtenáři často řeší, zdali je pro ně důležitější jednoduchost a dostupnost e-knih nebo je lepší raději sáhnout po klasické tištěné knize, která má určitou papírovou vůni.