Prodej knih ve 38. týdnu 2021

29.9.2021

Přinášíme Vám pravidelný žebříček nejprodávanějších knih ve 38. týdnu roku 2021. Žebříček zpracovává a pravidelně zveřejňuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů. Data jsou sbírána z více jak 70 knihkupectví a e-shopů. Tento týden vyhrály mezi tištěnými tituly Dědečku, vyprávěj o Česku, Má cesta za štěstím - Karel Gott, Posilování stresem - Cesta k odolnosti. Autobiografická kniha Karla Gotta byla čtenáři dlouho očekávána.

Recenze knihy Pařížská knihovna, autor Janet Skeslien Charlesová

27.9.2021

Pařížská knihovna od Janet Skeslien Charlesové v sobě ukrývá příběh, jenž zejména ženy rozhodně dokáže oslovit. Autorka vsadila na jistotu a vytvořila takovou hlavní hrdinku, jejíž osud upoutá čtenáře obdivující dívky, které se za žádných okolností nevzdávají. Které se nebojí jít za svými sny a vyjádřit svůj názor.

Pozvánka: beseda s překladateli ze severských jazyků

26.9.2021

V rámci Literární večerů Stranou se uskuteční přeložená beseda s překladateli ze severských jazyků Michalem Švecem a Jitkou Jindřiškovou. Michal Švec překládá z finštiny a v roce 2017 získal Řád finského lva za výjimečné zásluhy v šíření povědomí o finské kultuře v České republice. Působí jako předseda Skandinávského domu.

Pozvánka: Večery finské poezie v Praze a Brně

17.9.2021

Představení antologie Bílé přeludy na vlnách, která je pro české čtenáře vůbec první možností seznámit se ve větší míře s finskou poezií. Zahrnuje přes sedmdesát autorů od poloviny 16. století do 80. let 20. století v reprezentativním historickém průřezu.

Křest knihy Zuzany Augustové Experiment jako kritika nacismu.

14.9.2021

Křest proběhne v pondělí 20. 9. od 18:00 ve foyer Divadla Komedie. V rámci večera vystoupí kapela Jidiš ve třech, ukázky z divadelních textů Konrada Bayera Idiot a Oswalda Wienera Purim přednese Jiří Černý.

Vítězové soutěže Nejkrásnější kniha roku 2020

8.9.2021

Ceny za Nejkrásnější české knihy roku 2020 byly vyhlášeny a slavnostně předány v Centru architektury a městského plánování v Praze (CAMP). V soutěži o nejlepší knižní design letos odborná porota vybírala z celkem 323 přihlášených knih, nominaci proměnilo 31 z nich. V kategorii katalogů si první místo za publikaci Móda v modré odnesly grafičky Adéla Svobodová a Tereza Hejmová, které se tak budou moci podílet na přípravě vizuální identity dalšího ročníku soutěže.

Vychází kniha Sněz tu žábu: Pět francouzských her

3.9.2021

Ve spolupráci IDU a festivalu francouzského divadla Sněz tu žábu v edici Současná hra vychází kniha Sněz tu žábu: Pět francouzských her, výbor textů, jež festival během uplynulých let pro české divadlo objevil a představil formou scénických skic.

Vláda schválila náhradu pro knižní nakladatele

25.8.2021

Dne 1. 3. 2021 odsouhlasila vláda České republiky náhradu pro knižní nakladatele za období od 16. 3. 2020 do 30. 6. 2021 v souvislosti s omezením služeb knihoven z důvodu pandemie koronaviru COVID 19 a zpřístupněním Národní digitální knihovny (usnesení vlády č. 238/2021).

Recenze knihy Náš dům

20.8.2021

Recenze knihy Náš dům od autorky Louise Candlish.  Jste fanoušky thrillerů a marně hledáte nějaký, který se liší od ostatních? Třeba pouhým tématem?Pak doporučuji Náš dům od Louise Candlish. Problémových manželských párů je všude mnoho. Fiona a Abraham Lawsonovi mezi nimi ovšem vynikají, protože se potýkají s naprosto odlišným problémem než jiné páry. Dovedete si představit, že byste stáli nedaleko vašeho domu a viděli, jak si do něj nosí věci cizí lidé?

Recenze knihy Letní sázka od autorky Emily  Henryové

Recenze knihy Letní sázka od autorky Emily Henryové

11.8.2021

Hledáte nějaké pohodové čtení, které se hodí třeba k bazénu? Letní sázka od autorky Emily Henryové přesně taková je! Navíc potěší všechny čtenáře a čtenářky, kteří mají rádi příběhy se spisovatelskou tematikou.