Číst mohou už i nevidomí

26.10.2018

Ačkoliv doba pokročila značně kupředu, nevidomí lidé přesto každým dnem zažívají mnohé útrapy. Tak například jsou jim knihy stálým tabu nebo mohou mít problémy v obchodě při rozeznávání bankovek. Až nyní přichází na trh novinka, díky které se nevidomí lidé mohou dokázat dnešnímu hektickému světu plně přizpůsobit.

Šest důvodů, proč bychom měli pravidelně číst

25.10.2018

Čtení jde v dnešní přetechnizované době trochu stranou. Přitom existuje tolik důvodů, proč by měli děti i dospělí pravidelně či alespoň nepravidelně číst. Najít si čas na čtení přitom nemusí být tolik složité, když vezmeme v potaz, že Češi čtou průměrně 31 minut denně. A to přece není nemožné.

Kniha měsíce října vás překvapí

18.10.2018

Knihou měsíce října byla tentokrát zvolena kniha s názvem Kurvítka v hlavě, která pochází z dílny marketingového experta a školitele, Ivo Tomana. Tento autor vydal již několik zajímavých knih a neméně zajímavá je i tato kniha s docela neobvyklým, avšak příhodným názvem.

Říjnové knižní novinky

11.10.2018

Je tu říjen a s ním přicházejí také nové možnosti v četbě knih. Za říjnovou a zcela úšpěšnou novinku lze považovat knihu s názvem Lenčiny katastrofy – Zaklínání hadů. Jde o třetí díl knihy, ve kterých Lenka Patrmanová zažívá skutečně velká a zajímavá dobrodružství. Kniha obsahuje mnohé ilustrace a připomíná tak spíše komiks.

Podívejte se, jaké jsou NEJ...knihy světa

5.10.2018

Knihy dnes už nemusí být pouze elektronické nebo audio, vyskytují se v mnoha dalších a zejména kreativních formách, podívejte se s námi, jak děti a samozřejmě také dospělé jedince vhodně knihou oslovit. Budete se divit, jaké jsou možnosti.

Češi přečtou v průměru třináct knih ročně, to není špatné

1.10.2018

Každý dospělý Čech dle provedeného průzkumu přečte asi 13 knih za rok, zároveň jsou to právě ženy, které tento průměr drží tak vysoko. Přestože uvedená čísla nejsou vůbec špatná, oproti roku 2013 jde o určitý pokles. Výzkum provedla agentura Nielsen Admosphere a zjistila, že 78 % obyvatel České republiky přečte za rok alespoň jednu elektronickou či tištěnou knihu a alespoň jednu knihu si koupí více než 40 % obyvatel. Těch, co si koupí alespoň jednu knihu však bylo o 4 % více v roce 2013.

Za knihy utratíme více než Poláci, ale méně než Němci

26.9.2018

Jsme národ čtenářů, to je potvrzeno, ale přesto na některé národy stále nemáme. Tak například jsou stále před námi Turci, Němci, Norové či dokonce Američani. Za rok vydá každý občan za knihy v průměru 719 Kč. Konkurovat nám nemohou akorát Poláci, kteří dají za knihy v průměru ročně asi 585 Kč.

Novinky na e-knihovně, které můžete mít už dnes

17.9.2018

Knižních novinek nikdy není dost, a proto vám představujeme další novinky, které rozhodně podpoří vaši osobnost a zpříjemní vám konec léta.

Finanční gramotnost na školách i doma

13.9.2018

Finanční gramotnost je základ veškeré bytí na tomto světě. Dříve to tak možná nebylo, ale dnes se bez znalosti finanční gramotnosti už nikdo neobejde. Důvodem je stále rostoucí inflace, nové informace a hlavně finanční přebytky, které je nutné někam ukládat.

Inflace roste, co to pro nás znamená?

11.9.2018

Před nedávnem Česká národní banka předpovídala rostoucí inflaci a tato prognóza se skutečně naplnila. Rostoucí inflace pramení zejména z rostoucích nákladů na bydlení. Především se jedná o zvyšující se ceny nájemného a energií, které odráží situaci na zahraničních burzách.