Oslavte s námi výročí Josefa Lady!

7.12.2017

Josef Lada je bezesporu legendární postavou českého umění, a proto nemůže zůstat bez povšimnutí jeho výročí, které je letos počítáno jako 130. výročí od jeho narození a 60. výročí od jeho úmrtí.

Výstava se uskuteční s názvem Sedmičky Josefa Lady a zájemci na výstavě naleznou nejenom jeho zcela známé a unikátní obrazy Josefa Lady, ale zejména se seznámí s jeho méně známou tvorbou.

Výstava se bude rozprostírat na celkem čtyřech patrech Tančícího domu, kam se vejde více než 400 děl a z toho některá se zde objeví poprvé od autorovy smrti.

Na výstavu můžete zavítat od 15. listopadu do 1. dubna roku 2018. Těšit se můžete na obrazy z oblasti dětské tvorby, celých pohádek, interaktivních exponátů, osobních věcí, ale také obrazy karikatury a různé méně známé ilustrace.

Díla, která jsou již nyní k vidění v Tančícím domě v Praze představují skutečně velkou výstavu, na jejíž přípravu přispěly výpůjčky z osmi muzeí a galerií i od soukromých osob, které na výstavu svá díla zapůjčily.

Uvolněte se v této předvánoční době a zamiřte do Tančícího domu, kde se můžete seznámit s celou tvorbou osobitého stylu Josefa Lady.

Potěšit se můžete také elektronickou knihou přímo z našeho portálu, která dotvoří vaši předvánoční atmosféru a nese název „Tradiční česká zima“, ilustrovaná právě Josefem Ladou: http://www.eknihovna.cz/tradicni-ceska-zima-josef-lada-1/

Hýčkejte své blízké a potěšte je knihou s ilustracemi právě od Josefa Lady.