Knihovna Jiřího Mahena v Brně pořádá…

12.7.2017

Ačkoliv se mnoho z nás již zcela dokázalo oprostit od skutečných, tedy těch reálných knihoven, a žije pouze ve světě virtuálních knih, které jsou dostupné prostřednictvím čteček nebo elektronických knih, čas od času je dobré se zajít podívat do skutečné knihovny, která nabízí bohatý letní program nebo doprovodné aktivity pro děti a mládež všech věkových kategorií. Ačkoliv víme, že dáváte přednost elektronickým knihám, které si můžete zakoupit či získat zdarma právě zde, přinášíme vám aktuální dění jedné z největších brněnských knihoven.

Od 3.7 do 31.8. můžete přijít do knihovny za účelem rozvoje dětských schopností, a to konkrétně na akci s názvem Prázdninové hádání, které se koná v Černých polích a jedná se o znalostní soutěž pro děti. Nenechte přes prázdniny usnout děti na vavřínech a dopřejte jim rozvoj vědomostí i v této době.

Pokud dáváte přednost umění, pak se můžete těšit na výstavu obrazů mladé brněnské malířky Terezy Šimkové. Výstava bude probíhat od 3.7 do 31.8 v Židenicích na Staré osadě.

Pro milovníky komiksů je také připraven bohatý program ve formě výstavy. Konkrétně se jedná o komiksovou výstavu s názvem Henryk v bublinách a jedná se o výstavu polského spisovatele Henryka Sienkiewiczova. Výstava je tvořena ukázkami vítězných a přihlášených komiksů z veřejné soutěže. Výstava se koná přímo v centrálním zázemí Knihovny Jiřího Mahena na Kobližné ulici od 3.7 do 25.8.