Do Národní knihovny ČR pro rodokmen

24.11.2017

Rodokmen se stává pro mnohé občany České republiky natolik významným dokumentem, že si lidé začínají uvědomovat, že by neměl chybět v žádné rodině. Proto je možné v největší knihovně České republiky v rámci genealogické databáze MyHeritage najít chybějící rodinná data nebo dohledat potřebné informace o příbuzných a předcích.

Jedná se novou genealogickou databázi s názvem MyHeritage Library Edition, která je v Národní knihovně ČR dostupná od října do konce roku 2017. Pro návštěvníky je připravena rozsáhlá knihovna historických záznamů.

Databáze vám s vyhledáváním pomůže díky milionům fotografií náhrobních kamenů, vojenských a migračních záznamů či například soupisem pozůstalostí a posledních vůlí.

Pro vyhledávání rodinných předků je možné využít místních studoven, ale zejména dálkových přístupů k informacím Národní knihovny Klementinum.