Aktuality

Knihy měsíce srpna již brzy v prodeji!

Knihy měsíce srpna již brzy v prodeji!

3.8.2017

Tak pokud stále patříte mezi šťastné jedince, kteří se na dovolenou teprve chystají, nebo ty nadšence, kteří mají možnost ještě nějakou chvíli před návratem do práce odpočívat, rádi bychom vám představili několik zajímavých knih, které vaši dovolenou nebo relaxaci krásně zpříjemní a ulehčí vaši přípravu na ostrý návrat do reality. Nezoufejte, určitě v naší nabídce najdete to, co patří mezi váš styl a co vás zcela určitě zaujme.

Detail

Knihy měsíce července a srpna

Knihy měsíce července a srpna

26.7.2017

Je tu léto a s ním přichází relaxace, osvěžení a výběr těch nejlepších titulů za celý rok. Proto vám nabízíme knihy, které se nesou v duchu lehkého snění, odpočinku a cestování. 

Detail

Národní knihovna České republiky je v revitalizaci

Národní knihovna České republiky je v revitalizaci

14.7.2017

Národní knihovna České republiky využila letních prázdnin k tomu, aby učinila rekonstrukci prostor a pro čtenáře připravila ještě lepší podmínky, než se kterými bylo možné se doposud setkat. Letní uzavírka, která se bude konat od 22. července do 6. srpna 2017 bude vyžadovat sloučení registrace čtenářů Slovanské a Národní knihovny, což bude pro čtenáře jistě příjemné, protože bude možné využívat jednou registrací služeb obou knihoven.

 

Detail

Knihovna Jiřího Mahena v Brně pořádá…

Knihovna Jiřího Mahena v Brně pořádá…

12.7.2017

Ačkoliv se mnoho z nás již zcela dokázalo oprostit od skutečných, tedy těch reálných knihoven, a žije pouze ve světě virtuálních knih, které jsou dostupné prostřednictvím čteček nebo elektronických knih, čas od času je dobré se zajít podívat do skutečné knihovny, která nabízí bohatý letní program nebo doprovodné aktivity pro děti a mládež všech věkových kategorií. Ačkoliv víme, že dáváte přednost elektronickým knihám, které si můžete zakoupit či získat zdarma právě zde, přinášíme vám aktuální dění jedné z největších brněnských knihoven. 

Detail

Užijte si léto s Mimoni

Užijte si léto s Mimoni

3.7.2017

Mimoni jsou úplně všude a to doslova, protože se dostávají nejenom do filmů, na televizní obrazovky nebo do knih, ale také úspěšně ovládají letní radovánky v knihovnách. Nevěříte? Pojďte se s námi podívat do Městské knihovny v Praze a užijte si Léto s Mimoni, které začíná již 3. července a bude se během prázdnin mnohokrát opakovat. 

Detail

Knihovna, výstavy i expozice v Domažlickém pivovaru

Knihovna, výstavy i expozice v Domažlickém pivovaru

13.12.2016

Bývalý pivovar v Domažlicích je z velké části nevyužitou historickou budovou, a proto by mohl posloužit mnohem lepším způsobem, a to například jako knihovna, kulturní centrum nebo společenské prostory. Právě o tuto inovaci se pokouší i domažlická radnice, která se snaží na přestavbu získat potřebné dotace. V centru města by tak na místě historického pivovaru stál společensko-kulturní areál. Přestavba by však vyžádala investice v řádu desítek milionů korun.

Detail

Představujeme: Narodili se aby přežili, autor Wendy Holdenová

Představujeme: Narodili se aby přežili, autor Wendy Holdenová

3.12.2016

Mezi milionem obětí holokaustu, které byly v roce 1944 poslány do koncentračního tábora Osvětim-Birkenau, prošly Priska, Rachel i Anka jeho branami s tajemstvím – všechny tři právě otěhotněly, a svému osudu musely čelit samy, bez manžela.

Detail

Co pod stromeček? No přece knihu!

Co pod stromeček? No přece knihu!

1.12.2016

Stále hledáte perfektní dárek pro vašeho kolegy, tchýni, tchána, dceru, syna či bratra nebo sestru? Pak máte na výběr skvělé knihy, kterou vaši přátelé jistě ocení. Vybírat můžete mezi odborným čtením, scifi, romantikou, pohádkami pro děti i dospělé nebo kreativními knihami, které vám dovolí si za pomoci třeba 120 vánočních ozdob ozdobit svůj stromeček a připravit se tak na Vánoce.

Detail

Když knihy pomáhají mezigeneračním problémům

Když knihy pomáhají mezigeneračním problémům

28.11.2016

Problémy mezi jednotlivými generacemi se rok od roku prohlubují a společnost je neumí efektivně řešit. Naštěstí však Monika Kopřivová přišla s nápadem, jak různé generace alespoň trochu propojit. V roce 2013 poprvé vydala knihy s názvem Babičko, vyprávěj a Dědečku, vyprávěj. Knihy mají posloužit jako dárek pro prarodiče. Babičky a dědečkové do knihy mohou psát a vkládat do ní fotografie. Jejím hlavním přínosem je zachycení jejich vzpomínek, a to za pomoci předem předtištěných vhodných otázek, které pomohou vytvořit ucelený životní pohled, včetně sepsání zážitků nebo životních rad. 

Detail

Do naučných audio knih se zamilujete!

Do naučných audio knih se zamilujete!

29.4.2016

Audio knihy jsou v dnešní době oblíbené pro jejich dostupnost, dobrou využitelnost a především pro rozšiřování slovní zásoby a dobrého vlivu na naši pozornost. Když se k tomu přidá naučný charakter těchto knih, můžete se nejenom bavit, ale také vzdělávat.

Detail

eKnihy zdarma pro registrované majitele čteček Kindle